FW-05-05-G-D-326-172-P
Part Number:
FW-05-05-G-D-326-172-P
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.499" (12.675mm)
Length - Post (Mating) :
0.172" (4.369mm)
Length - Stack Height :
0.326" (8.280mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)