TW-12-06-F-S-315-142
Part Number:
TW-12-06-F-S-315-142
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.216" (5.486mm)
Length - Stack Height :
0.315" (8.000mm)
Length - Tail :
0.142" (3.600mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)