FW-05-03-G-D-226-075-A
Part Number:
FW-05-03-G-D-226-075-A
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.301" (7.645mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.226" (5.740mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)