TW-12-10-F-S-450-100
Part Number:
TW-12-10-F-S-450-100
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating) :
0.064" (1.626mm)
Length - Stack Height :
0.450" (11.430mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)