ZW-06-20-G-D-696-217
Part Number:
ZW-06-20-G-D-696-217
Description:
CONN BRD STACK .100" 12POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.217" (5.512mm)
Length - Stack Height :
0.696" (17.678mm)
Length - Tail :
0.217" (5.512mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)