FW-05-02-G-D-570-075
Part Number:
FW-05-02-G-D-570-075
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.720" (18.288mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.570" (14.478mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)