HW-06-10-L-D-457-SM-LC
Part Number:
HW-06-10-L-D-457-SM-LC
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK SMD
Color :
Black
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.765" (19.431mm)
Length - Post (Mating) :
0.308" (7.823mm)
Length - Stack Height :
0.457" (11.608mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
12
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)