FW-06-03-L-D-235-104-P-TR
Part Number:
FW-06-03-L-D-235-104-P-TR
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.339" (8.611mm)
Length - Post (Mating) :
0.104" (2.642mm)
Length - Stack Height :
0.235" (5.969mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)