FW-07-05-F-D-425-150
Part Number:
FW-07-05-F-D-425-150
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.575" (14.605mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.425" (10.800mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)