FW-07-05-F-D-377-125
Part Number:
FW-07-05-F-D-377-125
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.502" (12.751mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.377" (9.576mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)