FW-06-03-F-D-215-090-A
Part Number:
FW-06-03-F-D-215-090-A
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.305" (7.747mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
0.215" (5.461mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)