TW-05-03-T-D-268-SM-A-P-TR
Part Number:
TW-05-03-T-D-268-SM-A-P-TR
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.467" (11.862mm)
Length - Post (Mating) :
0.199" (5.055mm)
Length - Stack Height :
0.268" (6.800mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)