ZW-06-14-G-D-1230-076
Part Number:
ZW-06-14-G-D-1230-076
Description:
CONN BRD STACK .100" 12POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.124" (3.150mm)
Length - Stack Height :
1.230" (31.242mm)
Length - Tail :
0.076" (1.930mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)