ZW-04-13-S-D-669-150-LL
Part Number:
ZW-04-13-S-D-669-150-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 8POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.411" (10.439mm)
Length - Stack Height :
0.669" (16.993mm)
Length - Tail :
0.150" (3.810mm)
Number of Positions :
8
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)