TW-18-09-T-S-235-141
Part Number:
TW-18-09-T-S-235-141
Description:
CONN BRD STACK 2.00 18POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height :
0.235" (5.969mm)
Length - Tail :
0.141" (3.581mm)
Number of Positions :
18
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)