HW-08-09-L-D-418-122
Part Number:
HW-08-09-L-D-418-122
Description:
CONN HDR 16POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height :
0.418" (10.617mm)
Length - Tail :
0.122" (3.099mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)