FW-05-03-G-D-210-172-P
Part Number:
FW-05-03-G-D-210-172-P
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.382" (9.703mm)
Length - Post (Mating) :
0.172" (4.369mm)
Length - Stack Height :
0.210" (5.334mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)