FW-05-03-G-D-203-095-P
Part Number:
FW-05-03-G-D-203-095-P
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.298" (7.569mm)
Length - Post (Mating) :
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height :
0.203" (5.156mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)