HW-13-08-T-D-450-SM-TR
Part Number:
HW-13-08-T-D-450-SM-TR
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK SMD TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.465" (11.811mm)
Length - Post (Mating) :
0.015" (0.381mm)
Length - Stack Height :
0.450" (11.430mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
26
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)