ZW-09-15-L-D-253-150
Part Number:
ZW-09-15-L-D-253-150
Description:
CONN BRD STACK .100" 18POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.227" (5.766mm)
Length - Stack Height :
0.253" (6.426mm)
Length - Tail :
0.150" (3.810mm)
Number of Positions :
18
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)