FW-09-03-L-D-163-087-TR
Part Number:
FW-09-03-L-D-163-087-TR
Description:
CONN HDR 18POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.250" (6.350mm)
Length - Post (Mating) :
0.087" (2.210mm)
Length - Stack Height :
0.163" (4.140mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)