FW-06-03-F-D-288-090-P
Part Number:
FW-06-03-F-D-288-090-P
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.378" (9.600mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
0.288" (7.315mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)