FW-05-01-G-D-275-118
Part Number:
FW-05-01-G-D-275-118
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.438" (11.125mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.275" (6.985mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)