FW-05-02-G-D-118-260
Part Number:
FW-05-02-G-D-118-260
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.453" (11.506mm)
Length - Post (Mating) :
0.260" (6.604mm)
Length - Stack Height :
0.118" (2.997mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)