ZW-07-09-G-D-453-118
Part Number:
ZW-07-09-G-D-453-118
Description:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.159" (4.039mm)
Length - Stack Height :
0.453" (11.506mm)
Length - Tail :
0.118" (2.997mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)