HW-12-09-L-S-200-079
Part Number:
HW-12-09-L-S-200-079
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.451" (11.455mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.079" (2.007mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
12
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)