FW-06-03-L-D-197-075-P-TR
Part Number:
FW-06-03-L-D-197-075-P-TR
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.272" (6.909mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.197" (5.004mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)