FW-06-03-L-D-158-135-P-TR
Part Number:
FW-06-03-L-D-158-135-P-TR
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.293" (7.442mm)
Length - Post (Mating) :
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height :
0.158" (4.013mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)