FW-05-05-L-D-518-065-A
Part Number:
FW-05-05-L-D-518-065-A
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.583" (14.808mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.518" (13.157mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)