FW-07-03-F-D-196-080
Part Number:
FW-07-03-F-D-196-080
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.276" (7.000mm)
Length - Post (Mating) :
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height :
0.196" (4.978mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)