FW-07-03-F-D-265-065
Part Number:
FW-07-03-F-D-265-065
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.330" (8.382mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.265" (6.731mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)