FW-07-03-F-D-250-075
Part Number:
FW-07-03-F-D-250-075
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.325" (8.255mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)