FW-07-03-F-D-236-118
Part Number:
FW-07-03-F-D-236-118
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.354" (8.992mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.236" (5.994mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)