FW-07-03-F-D-215-105
Part Number:
FW-07-03-F-D-215-105
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.320" (8.128mm)
Length - Post (Mating) :
0.105" (2.667mm)
Length - Stack Height :
0.215" (5.461mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)