TW-10-03-T-D-375-081
Part Number:
TW-10-03-T-D-375-081
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.079" (2.000mm)
Length - Stack Height :
0.375" (9.525mm)
Length - Tail :
0.081" (2.057mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)