ZW-10-13-T-D-750-116
Part Number:
ZW-10-13-T-D-750-116
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.364" (9.246mm)
Length - Stack Height :
0.750" (19.050mm)
Length - Tail :
0.116" (2.946mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)