HW-05-09-G-D-401-SM-A
Part Number:
HW-05-09-G-D-401-SM-A
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.264" (6.706mm)
Length - Stack Height :
0.401" (10.185mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)