TW-05-11-T-Q-120-160
Part Number:
TW-05-11-T-Q-120-160
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating) :
0.117" (2.972mm)
Length - Stack Height :
0.120" (3.048mm)
Length - Tail :
0.160" (4.064mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)