ZW-07-12-L-D-649-150
Part Number:
ZW-07-12-L-D-649-150
Description:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.231" (5.867mm)
Length - Stack Height :
0.649" (16.485mm)
Length - Tail :
0.150" (3.810mm)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)