FW-05-03-G-D-220-154-P-TR
Part Number:
FW-05-03-G-D-220-154-P-TR
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.374" (9.500mm)
Length - Post (Mating) :
0.154" (3.912mm)
Length - Stack Height :
0.220" (5.588mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)