FW-05-03-G-D-085-200-P-TR
Part Number:
FW-05-03-G-D-085-200-P-TR
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.285" (7.239mm)
Length - Post (Mating) :
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height :
0.085" (2.159mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)