HW-05-20-L-D-788-SM-A
Part Number:
HW-05-20-L-D-788-SM-A
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.277" (7.036mm)
Length - Stack Height :
0.788" (20.015mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)