DW-15-13-F-S-858
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
DW-15-13-F-S-858
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 15POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.262" (6.655mm)
Length - Stack Height :
0.858" (21.793mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
15
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)