TW-06-08-F-D-670-105
Part Number:
TW-06-08-F-D-670-105
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating) :
0.056" (1.422mm)
Length - Stack Height :
0.670" (17.018mm)
Length - Tail :
0.105" (2.667mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
12
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)