HPW-05-04-T-S-785-315
Part Number:
HPW-05-04-T-S-785-315
Color :
Black
Length - Overall Pin :
1.190" (30.226mm)
Length - Post (Mating) :
0.315" (8.000mm)
Length - Stack Height :
0.785" (19.939mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.200" (5.08mm)