HPW-05-04-T-S-555-250
Part Number:
HPW-05-04-T-S-555-250
Color :
Black
Length - Overall Pin :
0.895" (22.733mm)
Length - Post (Mating) :
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height :
0.555" (14.097mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.200" (5.08mm)