FW-06-01-F-D-215-160
Part Number:
FW-06-01-F-D-215-160
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.420" (10.668mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.215" (5.461mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)