DW-10-15-F-D-338
Part Number:
DW-10-15-F-D-338
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.182" (4.623mm)
Length - Stack Height :
0.338" (8.585mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)