ZW-12-11-G-S-565-182
Part Number:
ZW-12-11-G-S-565-182
Description:
CONN BRD STACK .100" 12POS
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.183" (4.658mm)
Length - Stack Height :
0.565" (14.351mm)
Length - Tail :
0.182" (4.623mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)