ZW-10-19-G-S-1110-090
Part Number:
ZW-10-19-G-S-1110-090
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height :
1.110" (28.194mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)